Wielkimi krokami zbliżamy się do Dnia Dziecka. Z tego okazji rodzice, ciotki, wujkowie i inni członkowie rodziny będą chcieli kupić Twojemu dziecku prezent. Moim zdaniem najlepszą propozycją na prezent dla dziewczynki są książki (http://www.taniaksiazka.pl/t/dzien-dziecka). To dzięki nim dzieci uczą się jak okazywać swoje emocje i jak cieszyć się najprostszymi rzeczami. Nie łatwo jest jednak znaleźć odpowiednią książkę, gdyż każda dziewczynka jest inna i czego innego po opowieści oczekuje. Zaproponuję Wam dziś kilka propozycji, które moim zdaniem powinny zainteresować większość młodych kobiet.

To czytają dziewczyny

Moja pierwsza propozycja to klasyka powieści, czyli Ania z Zielonego Wzgórza. Opowieść o dziewczynce, która ma tak bogatą wyobraźnię, że potrafi rozmawiać z drzewami od wielu lat zachwyca dziewczęta na całym świecie. Ania jest pogodnym dzieckiem, które niestety ma talent do pakowania się w kłopoty takie jak pofarbowanie włosów na zielono. Książka ta jest pełna optymizmu i humoru. Sprawi, że Twoja córka również będzie szukała bratniej duszy wśród koleżanek.

Druga propozycja to Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Wam również ginął skarpetki podczas prania? A zastanawialiście się co się z nimi dzieje? Mnie ten temat nurtował od dawna. Dzięki tej książce już wiem. Skarpetki są ciekawe świata i ruszają by go poznać, podbić i pokochać. Każda skarpetka jest inna i czego innego oczekuje od życia. Nie boją się walczyć o swoje szczęście i tą walką zarażą także Twoją córkę. Pokażą jej, że warto podążać za swoimi marzeniami, ponieważ tylko wtedy będą szczęśliwe.

A teraz propozycja dla wszystkich dziewczynek, które lubią rozwiązywać zagadki. Dla nich idealną książką będzie Detektyw Pozytywka. W tej lekturze jest kilkanaście zagadek, które mały czytelnik musi sam rozwiązać. Dotyczą one otaczającego nas świata i dzięki nim dzieci uczą się logicznego myślenia. Dodatkowo często się uśmiechają, gdyż Detektyw Pozytywka jest bardzo zabawny.

Szósta klepka to książka z mojej młodości. Pamiętam jak wypożyczałam ją w szkolnej bibliotece i po kryjomu czytałam w nocy, tak by mama nie widziała. Książka opowiada o Celestynie Żak, która codziennie ma jakieś “problemy”. Jest też o rodzinie Borejków, a ta jest dość liczna i bardzo wesoła. Książka pokazuje, że rodzina jest najważniejsza i można na nią liczyć w każdej sytuacji.

Wszystkie te książki przeczytałam swojej córce. Miałyśmy sporo śmiechu z Detektywem Pozytywką i jego kaktusem. Z Anią szukałyśmy bratniej duszy, a z Celestyną malowaliśmy pisanki. Wszystkie te pozycje mogę być wspaniałym prezentem dla dziewczynki. Spróbujcie, a z pewnością nie pożałujecie.

Tło zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com
Tags: