Książka – wspaniały prezent

Gdy prezent dla dziewczynki spędza nam sen z powiek, to powinniśmy się głęboko zastanowić, czy znowu powinna to być kolejna zabawka. Okazuje się, że najlepszym prezentem dla dziecka są książki. Jednak, aby kupować dziecko książkę, to powinniśmy trafiać na same wartościowe pozycje. Wówczas zakup jest udany. Powinniśmy jednak być zadowoleni, ponieważ rynek dziecięcych książek jest niezmiernie bogaty. Z drugiej jednak strony możemy bardzo łatwo popaść w dezorientację, gdy zależy nam na czymś naprawdę wartościowych. Warto się tutaj kierować kilkoma ważnymi kryteriami.

Możliwości poznawcze dziecka i upodobania

U naszego dziecka raz na jakiś czas pojawia się zajawka. Wiele dziewczynek wpadło w zachwyt na Maszą i niedźwiedziem. Dlaczego mielibyśmy tego nie wykorzystać. Jest przecież książka o tym samym tytule. Nasze dziecko będzie zachwycone. Będzie mogło jeszcze poszerzyć wiedzę na temat tych bohaterów, a my jednocześnie z nim. Na pewno nie powinniśmy kupować książek na wyrost.

Bardzo ważne są recenzje

Decyzja kupna danej książki podparta powinna być recenzją pozytywną. Warto śledzić strony wydawnictwa, a także blogi. Wydawnictwa i ich opinia nie zawsze może być obiektywna. Są one przecież odpowiedzialne za wypromowanie danej książki. Blogi już działają całkiem inaczej. Jednak także autorzy blogów otrzymują wynagrodzenie za wypromowanie danej książki. Komu zatem ufać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Powinniśmy ufać recenzjom zwykłych matek. Warto w związku z tym czytać wpisy oraz komentarze na grupach o książkowej tematyce.

Sprawdzenie zawartości

Powinniśmy także sprawdzić zawartość danej książki. Jeśli nie mamy okazji tego zrobić w sposób namacalny w księgarni, to warto przejrzeć zdjęcia wnętrza swojej książki chociażby w sieci. Czasami gdy tego nie zrobimy książka może się okazać sporym niewypałem. Na co powinniśmy przy takim sprawdzaniu zwrócić uwagę? Na pewno bardzo ważna jest treść i przekaz. Oceńmy jak są dialogi zbudowane, jak dobrane są rymy oraz ogólnie jaki morał z tej historii płynie. Bardzo ważna jest również konstrukcja książki. Wybierając książkę dla dzieci można postawić na takie, które posiadają w sobie mechanizmy do obracania, okienka do otwierania, papierowe czy też trójwymiarowej bajery. Książka, którą się można bawić jest zwłaszcza dla małej dziewczynki bardzo wartościowa. Gdy mamy już sprawdzone wydawnictwo czy też najlepiej autora, to może się obejść bez sprawdzania.

Tło zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com
Tags: